Update your browser to use the site

На Херсонщині виявлено факт порушення природоохоронного режиму земель водного фонду

29.09.2021

Під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Управлінням головного Каховського магістрального каналу держінспектор виявив факт забруднення громадянином земельної ділянкиу водоохоронній зоні.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Південного округу (Запорізька та Херсонська області).

На місці спеціалісти інструментально-лабораторного контролю відібрали проби ґрунту, у яких виявлено наднормативний вміст забруднюючих речовин.

За порушення статті 35 Закону України «Про охорону земель», ст. 96 Земельного кодексу України, статті 61 Земельного кодексу України, статті 89 Водного кодексу України порушника притягнуто до адміністративної відповідальності.

Держекоінспекція Південного округу розрахувала збитки та пред’явила громадянину претензію для добровільної сплати.

Інспекція нагадує, що, згідно зі статтею 61 Земельного Кодексу України, статтею 89 Водного Кодексу України, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

Зокрема, у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; влаштування літніх таборів для худоби; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів тощо.

Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 га – 25 метрів; для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 га – 50 метрів; для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів.

 

Вернуться
Обратная связь

×