Update your browser to use the site

На всій території Херсонщини розпочалася ґрунтова посуха

16.09.2021

Про стан сільськогосподарських культур на полях Херсонської області, повідомляє Департамент сільського господарства та зрошення Херсонської облдержадміністрації.

Так, на 16 вересня, за інформацією Херсонського обласного центру з гідрометеорології, на території області продовжує утримуватись жарка без опадів погода. Лише 12 вересня в Приазов’ї (м. Генічеськ) випали опади, кількість яких складала від 1,6 до 6,0 мм. За період з 9 по 15 вересня максимальна температура повітря становила 25-30 °С, а в останні дні підвищилась до +29-31 °С.

Поверхня ґрунту в денні години нагрівалась до +47-55ºС, в нічні години охолоджувалась до +5-9°С. Середня температура ґрунту на глибині 10 см складала +20-24°С.

Внаслідок тривалого бездощового періоду, за підвищеного температурного режиму на всій території області розпочалася ґрунтова посуха.

Станом на 8 вересня, запаси продуктивної вологи на зябу в посівному шарі ґрунту (0-10 см) на більшій частині території області були дуже низькими – 1-7 мм, на ділянках південно-західних та південно-східних районів вичерпані повністю.

Ситуація на полях, де посіяно озимий ріпак, різна. На заході, завдяки проведеному у попередній декаді вологозарядковому поливу, запаси продуктивної вологи у посівному (0-10 см) та орному (0-20 см) шарах ґрунту були достатніми – 11 мм та 26 мм відповідно. А ось у південно-західній частині та на південному сході області вони були низькими – 5-6 мм та 10-11 мм відповідно.

Окремі господарства висівали ріпак озимий в сухий ґрунт, а на зрошуваних землях – після передпосівного поливу, або після сівби проводять сходовикликаючі поливи. На полях, де ріпак озимий посіяли у середині серпня, вже спостерігаються масові сходи та поява 2-го справжнього листка.
Посіви соняшника, який зараз збирають – у фазі достигання та збиральної стиглості. Стан посівів добрий, місцями задовільний.

У сої – другий етап достигання, місцями збирають ранньостиглі сорти. На одній рослині сформувалося від 29 до 53 бобів, у одному достиглому бобі – в середньому по 3 зерна.

Кукурудза практично на всій площі – у повній стиглості, вологість зерна – від 14 до 40%. Місцями зафіксовано пошкодження качанів совкою.

На зрошуваних землях проводять вегетаційні поливи пізньостиглих сортів і гібридів кукурудзи, сої, багаторічних трав, соняшнику (ділянки гібридизації), овочевих культур та післяжнивних посівів проса і сої, а також розпочали вологозарядкові поливи під сівбу пшениці озимої. Під ріпак озимий в господарствах області проведено вологозарядкових поливів на площі 12,13 тис. га.

Протягом останніх днів господарства області на полях, призначених під сівбу озимих ріпаку та пшениці, провели культивацію з боронуванням, вологозарядковий полив та внесення комплексних добрив.
В області продовжується сівба ріпаку озимого та розпочата сівба пшениці озимої.

 

Вернуться
Обратная связь

×