Update your browser to use the site

Нагодувати мільярд жителів планети – стратегія розвитку агросектору України

10.02.2022

Забезпечити продовольством мільярд населення світу – це стратегія розвитку агросектора України до 2030 року.

На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, додавши, що у 2021 році частка від сільського господарства у ВВП була найбільшою – понад 10 %, на агропродовольчу продукцію припадає й найвищий відсоток у загальному експорті України –  близько 41 % за рік.

За офіційними даними Держмитслужби, зовнішньоторговельний обіг сільгосппродукції та продовольчих товарів минулого року збільшився на 24 % порівняно з 2020-м та досяг понад $ 35,4 млрд, або 25,1% усього зовнішньоторговельного обігу товарів України.

При цьому продукції аграрного сектору експортовано на суму $ 27,7 млрд (або 40,7 % від загального експорту товарів з України), що на 25 % більше, ніж у 2020 році.

«Ми дедалі впевненіше претендуємо на статус одного з найбільших гарантів світової продовольчої безпеки. 20 років тому Україна «годувала» 40 млн людей у світі. Сьогодні ж внесок України еквівалентний харчуванню близько 400 млн людей, не рахуючи наше населення», – зазначив міністр.

Він також підкреслив, що за результатами 2021 року сільське господарство показало найвищий приріст виробництва  – 14,4 %, на сільгосппідприємствах виробництво збільшилося на 19,2 %.

Як повідомив Роман Лещенко, для подальшого динамічного росту агросектора як локомотива економіки держави та задля виконання стратегічних цілей, 9 лютого Уряд ухвалив рішення про передачу всіх функцій, що стосуються продовольства, до Мінагрополітики.

«Увесь АПК крокує за єдиним вектором – економічний розвиток, ефективне виробництво, світова конкурентоздатність», – стверджує Роман Лещенко.

Мінагро

Вернуться
Обратная связь

×