Update your browser to use the site

Наловив креветки: на Херсонщині браконьєр відшкодує майже 1,5 млн грн збитків

06.10.2021

В Джарилгацькій затоці Чорного моря Скадовського району Херсонської області державні інспектори виявили громадянина, який ловив креветку промисловими знаряддями лову – забороненими правилами любительського та спортивного рибальства креветковими ятерями.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Південного округу, таким чином чоловік незаконно добув 1,2 млн. штук креветки.

На порушника природоохоронного законодавства інспектори склали адміністративний протокол за част. 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згодом Скадовський районний суд прийняв рішення про стягнення на користь держави збитків у сумі 1 млн 428 тис. грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та накладення адмінстягнення у вигляді штрафу.

Зауважимо, Кабмін підтримав ініціативу Державного агентства меліорації та рибного господарства України щодо збільшення розмірів такс за незаконний вилов риби.

Відповідна постанова 6 жовтня 2021 року була затверджена на засіданні уряду, повідомляється на сайті Міністерства агрополітики та продовольства.

«Масове браконьєрство водних біоресурсів несе величезну загрозу національній екологічній безпеці України, а стримувальні важелі до сьогодні не діяли, як треба. Браконьєру простіше сплатити штраф, тому що він становив 0,000001 % від їхнього заробітку. У деякі роки браконьєри могли в рік добути стільки ж риби, скільки всі риболовецькі промислові підприємства України разом», – зазначає Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Відтепер, приміром, за незаконний вилов раків треба буде заплатити в 130 разів більше, карася сріблястого – в 93 рази, окуня – у 186 разів. Розмір такс за незаконний вилов переглянуто щодо цілого ряду видів риби та інших водних біоресурсів.

«Державна політика щодо порушників, які вдаються до незаконного рибальства, буде жорсткішою і жорсткішою», – переконаний Роман Лещенко.

Крім того, реалізація постанови збільшить надходження до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування завданих через порушення правил рибальства збитків.

 

 

Вернуться
Обратная связь

×