Update your browser to use the site

Несприятливі умови не завадили деяким херсонським фермерам зібрати гарний урожай цибулі

06.01.2022

Минулий рік для овочівників Херсонщини був не найкращим за погодними умовами, зокрема для вирощування цибулі.

Про це AgroTimes розповів фермер-одноосібник з селища Каланчак Сергій Іванов:

«Початок вегетативного сезону був непоганим, після посіву дружно зійшли сходи, а потім пішли проливні дощі, частину сходів змило й довелося підсівати. Деяким аграріям, які пізно посіяли цибулю, довелося її пересівати наново, бо насіння повністю вимило. Через дощову прохолодну погоду ріст цибулі затримався, рослини почали хворіти на гнилі, знадобилися додаткові обробки фунгіцидами. А це все додаткові витрати, які вплинули на собівартість продукції».

За словами Сергія, урожайність цибулі була посередньою – 50-60 т/га. Тому, не зважаючи на непогану закупівельну ціну – 9 грн/кг, за якою реалізували цибулю у листопаді-грудні, через низький урожай та додаткові втрати дохід отримали невеликий.

Разом з тим фермер зауважує, що деяким його колегам погода не завадила зібрати урожай цибулі вдвічі вищий за середній по області.

«Утім, господарства, які ведуть інтенсивне високоточне виробництво, мають вищі врожаї навіть за несприятливих погодних умов. У нашому регіоні деякі з них отримали у 2021 році з гектара 120 тонн цибулі. Тож є на кого рівнятися», – сказав Сергій Іванов.

Вернуться
Обратная связь

×