Update your browser to use the site

Нині український агросектор – у диспаритеті зі своїми іноземними конкурентами

17.09.2021

Така думка була озвучена під час організованого ВАР та УКАБ круглого столу: «Скільки податків сплачує аграрний бізнес в Україні: порівняння в розрізі секторів економіки та міжнародної практики».

«Українське сільське господарство отримує найменшу державну підтримку, порівняно з країнами ЄС, США, Росією, Бразилією. Якщо вести політику збільшення оподаткування, то вітчизняний агросектор буде знаходитися ще в більш нерівних умовах і ми не зможемо конкурувати та показувати такі ж темпи виробництва, які маємо нині. Більше того, ми ризикуємо отримати спад у рості об’ємів виробництва, або навіть падіння виробництва», – сказав заступник голови ВАР Михайло Соколов.

За його словами, щоб Україна досягла рівня країн Євросоюзу, треба у 54 рази збільшити обсяг дотацій в аграрній сфері.

«Якби українське сільське господарства мало держпідтримку на рівні, який централізовано виділяється країнами ЄС, нам би це щороку коштувало 405 млрд грн. Це не враховуючи внутрішніх агродотацій кожної країни ЄС. У той час, як запланована підтримка агросектору на наступний рік – лише 4,5 млрд грн. Це приклад реального диспаритету», – пояснив він.

Разом з тим, експерт вважає контрпродуктивною дискусію про те, що агарний сектор України знаходиться в особливих умовах, є дотованим та має пільги. І наголошує: якщо й надалі йти таким шляхом, то вітчизняний агросектор з локомотиву національної економіки перетвориться у стагновану галузь.

джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×