Update your browser to use the site

Новорічний стіл для українців подорожчає на 20% – експерт

26.11.2021

До новорічних свят відбудеться ще одне зростання цін, яке помітно вдарить по кишенях.

Найбільше подорожчають м’ясо та овочі, розповів голова Спілки українського селянства Іван Томич:
«Порівняно з минулим роком, новорічний стіл у середньому подорожчає на 16-20%».

За словами експерта, до нового року до 20% зростуть ціни на помідори, огірки та перець. Також більше коштуватимуть овочі борщового набору.

«Хоча буряк, морква, цибуля, капуста до кінця року подорожчають не так сильно – на 10%. А ось цибуля може рекордно зрости в ціні. Порівняно з минулим роком – у 2,5 рази. Крім того, подорожчає м’ясо. Свинина – на 20%, а курятина – на 10%», – сказав Іван Томич.

Про підвищення цін говорять і інші експерти. Деякі продукти вже напередодні свят помітно зросли в ціні.
Приміром, торти та тістечка за 2021 рік подорожчали на 80%, а хліб на 18%. Ці продукти дорожчають через ціни на енергоресурси, а також з’являється штучний дефіцит через те, що українці почали закупівлі до свят.

Також, через високі ціни на газ та електрику скоротилося поголів’я тварин і птиці, адже виробники виробили менше кормів і фермерам не було чим годувати тварин. А тому вже злетіли ціни на м’ясо та яйця.

Прогнозується й подорожчання вершкового масла – до кінця року на 15%. Експерти пов’язують це, насамперед, зі світовими тенденціями – ціни на вершкове масло у світі за останній місяць зросли на третину. Також найвищу вартість масла за останні роки на українському ринку пояснюють високим попитом на сировину, виробництво якої в нас стрімко зменшується.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×