Update your browser to use the site

Нульовий митний тариф на експорт й імпорт тварин – аграрний комітет ВР схвалив пропозицію

08.10.2021

Аграрний комітет Верховної Ради схвалив пропозицію щодо впровадження нульової ставки митного тарифу на імпорт великої рогатої худоби (ВРХ), незалежно від ваги, а також нульової ставки на експорт ВРХ понад 300 кг. Для дрібної рогатої худоби пропонується зменшити до 0% експортне та імпортне мито на всі категорії тварин, не залежно від ваги та віку тварини.

Це рішення привітали у Всеукраїнській Аграрній Асоціації, вважають що воно спрямоване на розвиток тваринницької галузі.

«Ми підтримуємо рішення робочої групи аграрного підкомітету та висловлюємо за нього вдячність, оскільки вважаємо, що воно буде корисне для молочної галузі. Це, з одного боку, дозволить збільшити закупівельну ціну на живця, з іншого — дешевше завозити тварин з-за кордону для відгодівлі та дорощування, що створює потенціал для розвитку тваринництва та збільшить дохід аграріїв», — зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Найближчим часом за участі ВАР буде розроблений відповідний законопроєкт. Наразі ж експерти ВАР уже передали до Міністерства аграрної політики та продовольства України пояснювальну записку з відповідними розрахунками.

Також Михайло Соколов підтримав пропозицію насіннєвої організації щодо необхідності відміни експортного мита на насіння соняшнику для посіву, насіння кондитерського та лущеного соняшнику. Він наголосив на важливості такого кроку, який дасть змогу експортувати продукцію з більшою доданою вартістю, що сприятиме надходженню до України більшої кількості коштів.

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×