Update your browser to use the site

Одна курган засіяла, інший стерню палив – херсонські аграрії “підвели себе під статтю”

29.09.2021

На Херсонщині землевласниця зорала та та засіяла соняшником археологічну пам’ятку – курган.

За фактом самовільного зайняття та обробляння особливо цінної землі площею 0,06 га проведено слідство й наразі Бериславська окружна прокуратура затвердила та передала до суду стосовно громадянки обвинувальний акт.

Слідство встановило, що обвинувачена знала про те, що на її приватній земельній ділянці розташований об’єкт культурної спадщини – курган, як знала й про заборону ведення земельних робіт в межах його охоронної зони. Але культивувала та засіяла пам’ятку археології соняшником, тим самим жінка знехтувала встановленим законодавством обов’язком з охорони вказаного об’єкту.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Херсонської обласної прокуратури.

Санкція інкримінованої громадянці статті (ч. 2 ст. 197-1 КК України) передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до чотирьох років або позбавлення волі на строк до двох років.

 

А ось іншого фермера чекає адміністративна відповідальність за випалювання стерні на землях сільськогосподарського призначення.
Цей факт у селі Привільне Генічеського району зафіксували інспектори, проводячи державний нагляд щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, а також реагуючи на звернення мешканки села.
Порушника притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 771 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків».

Про це інформує Державна екологічна інспекція Південного округу (Запорізька та Херсонська області). А також нагадує, що з 17 березня 2021 року посилена відповідальність за спалювання сухостою.
За ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф скаладає:
– на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)
– на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:
– для громадян від 340 грн до 1360 грн;
– для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.

 

 

 

Вернуться
Обратная связь

×