Update your browser to use the site

Осіння посівна – поради експерта аграріям

22.09.2021

Наступного сезону найбільш рентабельними культурами будуть озимий ріпак, соняшник, кукурудза і соя – такі прогноз оприлюднила «Насіннєва асоціація України».

Аби мінімізувати ризики і отримати гідний врожай, сільгоспвиробникам не варто економити на інсектицидній обробці насіння.

У жовтні, в період вегетації озимих культур, існує ризик зараження хворобами листової пластинки рослин“, – застерігає виконавчий директор «Насіннєвої асоціації України» Сюзанна Григоренко.

Експерт також повідомила, що у цьому сезоні озимі культури дуже затребувані у аграріїв, в тому числі і пшениця. Попри наявність стабільних обсягів власного виробництва, запит на високопродуктивні сорти зростає.
Сюзанна Григоренко радить перевіряти якість насіння зернових культур на наявність зараженості фузаріозом.

Згідно з даними фітопатологічної діагностики насіння, проведеної агрономічної лабораторії ALFA Smart Agro в серпні-вересні цього року, посівний матеріал озимих зернових в нинішньому сезоні вражений в основному такими хворобами, як альтернаріоз, фузаріоз і цвіль насіння.

Аграріям варто також стежити за зволоженістю ґрунту, особливо в південних областях.

«Один зі способів мінімізації ризиків вирощування с/г культур, пов’язаних з недостатньою кількістю вологи в ґрунті, — це зрошення. Використовуючи системи зрошення, можна значно збільшити врожайність вирощуваних культур. Наприклад, врожайність озимої пшениці — у 2 рази, кукурудзи — від 3 до 3,5 раза, сої — у 2,5 раза, картоплі — в 1,5-2 рази», — розповіли фахівці Variant Irrigation.

Джерело: agronews.ua.

Вернуться
Обратная связь

×