Update your browser to use the site

Озимі на Херсонщині зимують добре, щопрада вологи у ґрунті замало

02.02.2022

У січні озимі культури та багаторічні трави – у стані зимового спокою, умови для перезимівлі в Херсонській області складаються добрі, кажуть у Департаменті розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці та кореневої шийки озимого ріпаку у січні була 2-6° морозу – це значно вище критичної температури вимерзання, яка за розрахунками агрометеорологів становить мінус 14-17°.

Сніг, який випав 24-25 січня, мінімізував загрозу пошкодження озимих культур, висота снігового покриву становила 5-10 см.

Разом з тим, на полях які не були вкриті снігом через перемети, надземна маса рослин, особливо озимих ячменю та ріпаку, була дещо ушкоджена морозами і має жовтуватий відтінок.

Під час відлиги сніговий покрив дасть можливість поповнити запаси продуктивної вологи у шарі 0-100 см. Наразі запаси вологи в ґрунті на посівах озимих нижчі за середні багаторічні показники і становлять 75,1-120 мм, залежно від попередника. На непарових попередниках ґрунт зволожений до глибини 50-60 см, на пару – до 80-100 см, а в більш глибоких шарах ґрунт практично сухий.

Промерзання ґрунту на посівах пшениці озимої – 16-18 см.

У другій декаді січня деякі господарства області вносили фосфорні добрива під озиму пшеницю та проводили оранку парів. Після морозів бажано проводити відбір монолітів на визначення життєздатності рослин та підживлювати азотними добривами посіви озимих культур.

У лютому середньомісячна температура повітря передбачається на рівні 0,5° морозу, місячна кількість опадів очікується на рівні 29 мм. Ці показники – в межах кліматичної норми за період 1991–2020 років.

Загалом погодні умови на перезимівлю озимих негативно не вплинуть.

Вернуться
Обратная связь

×