Update your browser to use the site

Перший на Херсонщині поліцейський офіцер Хрестівської громади: Головне – це довіра людей

20.10.2021

У рамках всеукраїнського проєкту «Поліцейський офіцер громади» в селі Долинське відкрили першу на Херсонщині поліцейську станцію.

Це означає, що у мешканців Хрестівської територіальної громади з’явився свій власний поліцейський офіцер – менеджер з безпеки, який відповідатиме за спокій і захищеність жителів ОТГ, за правопорядок на ввіреній йому території. На відміну від дільничного, він буде постійно поруч з людьми, а відтак зможе оперативно реагувати на проблемні ситуації і навіть розкривати злочини. Звітуватиме поліцейський офіцер не лише перед МВС, а й перед громадою.

На посаду поліцейського офіцера громади (ПОГ) Хрестівської ОТГ призначений Ігор Кузнєцов – 37-річний капітан поліції,  після служби в лавах армії він закінчив  Одеське училище професійної підготовки працівників міліції, а згодом і  Херсонський юридичний інститут Харківського нацуніверситету внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство». У правоохоронних органах – з 2005 року.

Який же він – поліцейський офіцер громади, у чому вбачає свою головну місію?…

Ми поспілкувалися з Ігорем Кузнєцовим…

– Ігорю Леонідовичу, знаємо, що Ваш стаж у правоохоронних органах – понад 15 років, за ці роки працювали на різних посадах, останнім часом  були інспектором сектору реагування патрульної поліції (СРПП). Чому вирішили стати, поліцейським офіцером і чому саме у Хрестівській громаді?

– Ну, чому саме ця громада – тут все просто. Я народився і виріс у селі Надеждівка, яке знаходиться на території Хрестівської ОТГ і, власне, у цьому районі я завжди й працював. Це моя земля, мені тут близьке все і всі, знаю багато, майже половину людей.

А змінити посаду вирішив, мабуть, тому що люблю працювати безпосередньо з людьми, прагну допомогти кожному, довести кожну справу до кінця. На відміну від служби у патрульній поліції, тепер у мене для цього буде більше і часу, і можливостей. 

– Я так розумію, що призначенню на посаду ПОГ передував конкурс. Наскільки складно було, чи були конкуренти?

– Так, звичайно, був і конкурс, і конкуренти. Разом зі мною на цю посаду претендували ще два чоловіка, але на певних етапах вони не впоралися. Щодо конкурсного відбору, то  почалося все зі співбесід – з керівництвом нацполіції області, з керівництвом ОТГ. Потім були тести, заліки і фінальна  співбесіда вже в Одесі. Коли це пройшов, довелося поспілкуватися з поліграфологом.

– Цікаво, що питали?

– Були різні запитання, зокрема – чи вживав наркотики, чи брав хабарі… І ось вже після проходження поліграфу я отримав виклик на навчання з підготовки ПОГ у Харківський університет внутрішніх справ.

Важко було залишити на кілька місяців родину  – дружину, сина -одинадцятикласника і 3-річну донечку. Але, на сімейній раді ми вирішили, якщо є бажання бути офіцером громади, і вже пройдено такий шлях, то зупинятися не можна – поїхав вчитися у рідний уже університет.

– Чому особливому навчали у Харкові, з огляду на новий напрямок роботи?

– Багато чому – ювенальна превенція, кримінальне, адміністративне право, оформлення ДТП.  Дуже фахово і широко давали знання з надання першої медичної допомоги.

– Схоже, Ви тепер просто універсальний поліцейський, обов’язки у Вас, що називається, «від» і «до»…

– Так, у мене зараз буде така робота, що маю фахово і оперативно зорієнтуватися у будь-якій ситуації. Саме я маю надати кваліфікацію пригоді, що сталася, і вже за необхідності викликати  колег того чи іншого сектору з райвідділу поліції. А щодо обов’язків, то я виконуватиму функції і патрульного, і дільничного, і фахівця з превенції, і представника дозвільної служби…

– Ігорю Леонідовичу, що скажете про умови Вашої нової роботи?

– Умови на станції мене влаштовують, все необхідне для роботи є – зручний, сучасний, облаштований офіс, службовий автомобіль. А головне, що будуть ще й помічники – громадське формування з яким працюватимемо щодо охорони громадського порядку.

– Як вважаєте, яке Ваше головне завдання на посаді ПОГ і який основний критерій оцінки Вашої роботи?

– Головне завдання – це налагодження взаєморозуміння, співпраці і комунікації з населенням. А критерій оцінки моєї роботи – це довіра людей до мене як до співробітника поліції. Переконаний, що маю працювати на випередження, превентивно, і чим менше правопорушень і протоколів, значить тим краще я працюю.

– А скільки людей будете обслуговувати?

– Населення, за розподілом, має бути 6-7 тисяч, але якщо буде 8-9 тисяч, нічого страшного. Людей знаю, вони знають мене, а з тими, кого ще не знаю, буду знайомитися.

– От, до слова, про знайомство, про комунікацію… Як плануєте її налагоджувати, чи вже зустрічалися з кимось? Чи є порозуміння з боку місцевої влади?

– Комунікацію треба налагоджувати, вважаю, лише у такий спосіб – перезнайомитися з кожною родиною особисто. Щоб і вони мене знали, що називається в обличчя, і я їх. І не просто в обличчя, адже скільки людей, стільки й думок, маю вислухати і взяти до уваги всі. Телефон мій не буде секретом для будь-кого з жителів громади. Людям, з якими вже встиг поспілкуватися, пояснюю, що буду постійно поруч з ними, що довіра людей – це пріоритет для мене, щоб ми один одного розуміли. Випадки бувають різні – я повинен заспокоїти людину уникнути ескалації конфлікту.

У Долинському, в інших селах  зустрічався з керівництвом сіл, ОТГ, спілкувався з директором підприємства «Торговий дом «Долинское» Володимиром Хвостовим, який  значною мірою підтримує проєкт «Поліцейський офіцер громади» , власне, реалізує його. Порозуміння і підтримка з усіх боків, в тому числі й з боку райвідділу поліції є, всі ми налаштовані на ефективну співпрацю в одному напрямку. Питань і у мене, і у них багато, будемо вирішувати спільно.

– Можливо, люди вже Вам казали про те, що їх найбільше турбує, як оцінюєте правовий клімат у громаді, чи є проблеми, на які треба звернути першочергову увагу?

– Був вже у кількох школах. Дуже важливо, що в виконавчих органах ОТГ є соціальний відділ, що працює з сім’ями, які опинилися у складних обставинах. Це суттєва для мене допомога.  Знаю, що є такі родини, де батьки зловживають алкоголем, а діти днями представлені самі собі. Будемо працювати спільно з фахівцями з соцзахисту, вчителями, психологом. Діятимемо в рамках закону, за необхідності будемо складати адмінпротоколи, направляти до суду, бо ж проблему треба вирішувати – діти не мають залишатися без уваги і бути в небезпеці.

Щодо ситуації загалом, то як скрізь – є дрібні порушення, крадіжки самогоноваріння… От листя – проблема, люди його спалюють, заїжджаєш в село, дим стоїть. Люди скаржаться, що не вивозять, готові навіть сплачувати за таку послугу. Треба вирішувати. Вже розмовляв з владою, щоб організувати регулярне вивезення листя, раніше так було у тій же моїй Надеждівці – раз на тиждень давали трактор і він вивозив з під дворів листя. Домовилися, що піднімемо це питання на сесії Хрестівської сільради.

– Ігоре Леонідовичу, і наостанок, як би Ви описали поліцейського офіцера громади, хто він, на Вашу думку?

– Поліцейський офіцер громади – це людина, на якій лежить величезна відповідальність, людина, яка не буде чекати розпорядження від керівництва поїхати й відреагувати, вона 24/7 – поруч з населенням, постійно на зв’язку. Це людина, яка завжди вислухає, допоможе. Словом, поліцейський офіцер громади – це частина цієї громади, яка живе проблемами громади і працює задля її безпеки і добробуту.

Спілкувалася Олена Рєзніченко

Вернуться
Обратная связь

×