Update your browser to use the site

Показники зросли вдвічі – на Херсонщині активно розвивається бджільництво

13.09.2021

Про динамічний розвиток на Херсонщині бджільництва говорили на селекторній нараді під головуванням очільникаобласті Сергія Козиря.

Як було зазаначено, майже вдвічі, порівняно з минулим роком, збільшилося виробництво меду, яке сьогодні складає 1797 тонн. За останні 2 роки приблизно в два рази у господарствах населення зросла й кількість бджолиних сімей – з 45,0 тис. шт. у 2019 році до 87,7 тис. шт. у 2021 році.Об’єми експорту також сягнули рекордних цифр.

«Збільшення виробництва меду сприяло зростанню об’ємів експорту до рекордних значень. Так, у 2020 році з Херсонщини проекспортовано 3,3 тис. тонн меду, що на 51% більше ніж у 2019 році (2,2 тонн)», – повідомила в.о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА Маргарита Степанова.

Цьогоріч область підтримала проект з реалізації новітніх інформаційних технологій розвитку бджільництва від Grand expert – Меморандум про співпрацю підписали віце-президент ГО «Гранд Експерт» Міжнародний моніторинг процесу хімічної обробки рослин» Олег Ряжських та голова облдержадміністрації Сергій Козир. На сьогодні майже всі територіальні громади зареєструвалися на Інтернет-платформі «GrandExpert», а також більшість пасічників та агрономів мають доступ до результатів щоденного моніторингу розташування пасік та обробки медоносних посівів на території області та України. Таким чином оперативне інформування пасічників попереджає факти масового отруєння бджіл.

Крім того, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, в області реалізується дотаційна політика у галузі бджільництва. Фізичні та юридичні особи, у господарствах яких наявні від 10 до 300 бджолосімей, за кожну з них отримують по 200 гривень.

Так у минулому році 839 пасічників отримали 6,1 млн. гривень за наявні 30,5 тис. бджолосімей.

Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, необхідно подати документи за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної або міської ради до 1 жовтня 2021 року.

За матеріалами прес-служби Херсонської ОДА

Вернуться
Обратная связь

×