Update your browser to use the site

“Полив зі смартфону” – на Херсонщині фермерське господарство економить на зрошенні

04.10.2021

Сьогодні керувати десятком 360-метрових дощувальних машин зі смартфону це не фантастика, а економічна необхідність.

У фермерському господарстві «Аделаїда», що на Херсонщині, обробляють 5000 га, 2800 з них під зрошенням. Контрольовано вода подається переважно для картоплі на чіпси, пшениці та ріпаку.

З 2017 року господарство розпочало співпрацю із заводом «Фрегат». До цього працювали з американським виробником, але через погану роботу сервісної служби перейшли на вітчизняні машини. Сьогодні на полях «Аделаїди» працює 12 машин Первомайського заводу. Зі слів керуючого господарством «Аделаїда» Генадія Шацила, у південних областях «жарти» із простоєм зрошувальної машини можуть коштувати десятки мільйонів гривень.

«Херсонщина – це зона ризикового землеробства, і уявіть собі, що у ключову фазу росту рослини я не можу дати вологу. Все. Через добу-дві культура або загине, або менше отримуємо врожай. У зрошувальних машин компанії «Фрегат» просто нічому ламатись, а планові заміни відбуваються вчасно, за регламентом сервісної служби. Кругова машина у 360 метрів дуже економна та не вибаглива. В середньому агрегат витрачає до 3 кіловат-годин, це 9 грн. Система розпилення працює рівномірно, тому, якщо ми завдали їй норму виливу у 15 мм, то чітко отримуємо 15 мм на гектар. Зробити це можна прямо у телефоні, підключеному до інтернету. У нас системою на 500 гектарів зрошення керує одна людина. Дуже задоволені», – каже Генадій Шацило.

Рік тому компанія «Фрегат» почала практичні випробування FregatSmart – системи дистанційного керування зрошенням. У розробці управлінням зрошення з телефону брали участь вчені Інституту водних проблем і меліорації НААН України. Окрім встановлення часу увімкнення та вимкнення зрошення на конкретних ділянках поля, система дає можливість регулювати об’єм поливу, залежно від агротехнічних вимог. Для точних підказок система FregatSmart аналізує властивості ґрунту в господарстві, метеорологічні дані, враховує потреби культур під машиною, у конкретну фазу розвитку.

Джерело: Agravery.com

Вернуться
Обратная связь

×