Update your browser to use the site

Процес земельних аукціонів на «Прозорро.Продажі» набирає обертів

03.12.2021

У системі «Прозорро.Продажі» кількість земельних аукціонів у листопаді збільшилася в 4,5 разів, порівняно з жовтнем.

Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Якщо у жовтні у системі було оголошено 306 земельних аукціонів із оголошеною вартістю усіх земельних ділянок у 155 млн грн та їх загальною площею 1400 га, то за підсумками листопада земельних аукціонів уже 1357 (938 із оренди та 419 – із відчуження). Стартова ціна усіх лотів — 417 млн грн. А загальна площа земельних ділянок – 6776 га», – зазначив Міністр.

Як повідомляють у «Прозорро.Продажі», переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування.

«Приємно бачити, що місцева громада використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами перевищує 208 %», – зазначив Роман Лещенко.

Міністр підкреслив, що продаж земель с/г призначення державної та комунальної власності заборонений і додав, що 96 % усієї землі, яка пропонується до здачі в оренду – це землі с/г призначення.

«Але найголовніше, що все відбувається прозоро, без «схем» та скандалів, без будь-якого впливу чиновників на процес. Участь в аукціонах беруть не «свої», а всі. Заробляють не «свої», а громади, які потім ці ресурси зможуть спрямувати на нові лікарні, дитсадки і школи. Усе це – очевидні зміни на краще завдяки земельній реформі», – резюмував Роман Лещенко.

Джерело

 

 

 

Вернуться
Обратная связь

×