Update your browser to use the site

Реформа зрошення має на повну запрацювати вже наступного року

13.09.2021

Якщо Президент України підпише Закон України № 5202-д, то програма розвитку зрошувальних систем має запрацювати вже в 2022 році.

Питання удосконалення законодавства та розробки заходів з відновлення зрошувальної інфраструктури України обговорили під час наради, що відбулася 9 вересня 2021 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України, повідомляється на офіційному сайті відомства.

Головуючий на нараді Міністр Роман Лещенко вкотре наголосив, що прийняття в першому читанні законопроекту № 5202-д про створення об’єднання водокористувачів (ОВК) – це надзвичайно важливий крок у впровадженні реформи зрошення, яка вже має чітку дорожню карту.
«Однією з головних ідей Закону є недопущення утворення монополії на водні ресурси та інфраструктуру, а також прозоре й справедливе тарифоутворення», – підкреслив Роман Лещенко.

 

Як прозвучало на нараді, на сьогодні за офіційними статистичними даними, в Україні обліковується 5485,3 тис.га меліорованих, у тому числі 2178,3 тис.га зрошуваних і 3307,0 тис.га осушуваних земель, із них фактично поливається біля 540 тис. га, а водорегулювання здійснюється на площі менше 300 тис.га.

Реконструкція та модернізація наявних зрошувальних систем, а також побудова нових потребує значних капітальних вкладень. Відкрити шлях інвестиціям має Закон № 5202-д , адже він, зокрема, передбачає:

– створення об’єднання водокористувачів (ОВК);
– передачу їм в управління частини меліоративної інфраструктури;
– створення правової бази для інвестицій у меліорацію та спрощення адміністративних процедур щодо будівництва й експлуатації меліоративних мереж та об’єктів.

Перший заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький зазначив, що у разі підписання Президентом України цього Закону, програма розвитку зрошувальних систем має запрацювати вже в 2022 році.

Вернуться
Обратная связь

×