Update your browser to use the site

Реформа зрошення – перший надважливий крок зроблено

08.09.2021

Сьогодні Верховна Рада України у першому читанні за основу прийняла законопроєкт №5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». Документ підтримали 312 народних депутатів.

Аграрна спільнота України привітала таке рішення парламентарів, подякувала усім фахівцям, які працювали над розробкою цього законопроекту, народним обранцям, які дослухалися до сільгосвиробників і віддали свої голоси «за».

Аграрії сподіваються, що законопроект невдовзі перетвориться на Закон і реформа зрошення в Україні перейде у практичну фазу.

«Це один із надважливих законопроектів, який розроблявся за участі фахівців ВАР Михайла Соколова, Володимира Хвостова, Сергія Рибалко для відновлення зрошення та підвищення ефективності ведення сільського господарства.

Дякуємо усім фракціям та народним депутатам за підтримку законопроєкту!», – пише фейсбук-сторінка Всеукраїнської аграрної ради.

Голова ГС «Асоціація об’єднання водокористувачів», депутат Херсонської обласної ради, один із розробників законопроекту Володимир Хвостов на сторінці у фейсбук, окрім слів подяки, нагадав про основні засади  законопроекту  5202-д, які відкривають широкі можливості для збереження і розвитку зрошення:

«Вдячний парламентарям від Херсонщини Павло Павлій, Олексій Ковальов, Володимир Іванов, Вікторія Вагнєр та їхнім колегам-депутатам за консолідовану позицію та позитивне голосування!

Окрема подяка за підтримку аграріїв та увагу до питання розвитку зрошення Президенту України Володимиру Зеленському, Міністру аграрної політики та продовольства Роману Лещенко, народним депутатам Миколі Сольському, Давиду Арахамія, керівництву Херсонщини Сергію Козирю, Олександру Самойленко, Всеукраїнській Аграрній раді, Державному агентству водних ресурсів України, партії Слуга Народу, депутатам Херсонської обласної ради, Програмі USAID з аграрного і сільського розвитку –АГРО.

Сподіваюся, що найближчим часом наш законопроєкт буде прийнято в другому читанні!

Головне про 5202-д:

Метою законопроєкту є збільшення площі зрошуваних земель та обсягів вирощеної сільгосппродукції.

Документ містить законодавчу базу для створення неприбуткових організацій водокористувачів.

Це об’єднання фермерів, які будуть здійснювати управління внутрішньогосподарськими меліоративними системами. Також за власний кошт будуть ремонтувати, модернізувати та будувати нові зрошувальні системи, самостійно встановлюватимуть графік та об’єми подачі води на зрошення, та тарифи за послуги зрошення.

Сприятиме зниженню собівартості поливу земельних ділянок, оскільки ОВК матимуть право встановлювати тарифи на водопостачання», – написав Володимир Хвостов.

Наразі в Україні площа зрошувальних земель з 2,3 млн га – на початку незалежності, зменшилася до 500 тис. га. Враховуючи зміни клімату і посуху, особливо в південних регіонах, відновлення системи зрошення – життєво необхідне.

 

Вернуться
Обратная связь

×