Update your browser to use the site

Рейдерство в агросфері – в Україні запрацювала гаряча лінія

10.09.2021

Новий інструмент швидкої правової допомоги для захисту права власності в умовах ринку землі з’явився в українських сільгоспвиробників.

Днями Всеукраїнська асоціація громад за підтримки Програми USAID АГРО повідомила про створення гарячої лінії – громадяни, які постраждали від незаконного заволодіння їхніми землями, можуть поскаржитися, зателефонувавши (044) 585-90-10.

А далі включається механізм правової допомоги –  за отриманою інформацією адвокат готуватиме відповідну допомогу. Загалом у межах програми «Антирейдерська платформа» заплановано створити мережу параюристів в громадах і таких адвокатів по всій країні.

Про це йшлося під час круглого столу «Громадська антирейдерська платформа. Презентація та обговорення заходів протидії рейдерству та захисту права власності в умовах ринку землі».

«Ризики рейдерства досі не подолано, тому ми започатковуємо програму боротьби з рейдерством. 766 таких випадків було зафіксовано в 2019 році, і ми зрозуміли, що потрібно вести боротьбу. Зараз 42% малого і середнього бізнесу стикаються з корупцією в земельних відносинах», — заявив Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програми USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Пріоритетом «Антирейдерської платформи» є вдосконалення правової системи, інституційної структури протидії рейдерству, правозахисних практик і сприяння широкій громадській протидії. Адже саме тиск громадськості і висвітлення рейдерства допомагав навіть у найважчих ситуаціях.

«Очікування ринку землі викликало занепокоєння в людей, що вони можуть втратити землю. До цього були передумови — необізнаність і низька правова грамотність самих громадян або відверта халатність чи корумпованість посадових осіб. Досвід показав, що коли є реакція громадськості і правоохоронців, ці справи можна вирішити і повернути господарства, хоч у деяких випадках суди тривають і досі», — розповів виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник.

Досі з рейдерством в Україні боролись чимало організацій, але робили це кожен окремо. Тепер слід об’єднати зусилля. Свою підтримку ініціативі «Антирейдерська платформа» висловлюють і в уряді.

«Мінагрополітики готове долучитися до ініціативи протидії рейдерству. Ми завжди готові до співпраці з громадами», – запевнив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Дзьоба.

Поки що ситуація свідчить про те, що ринок землі в Україні стартував в безпечних умовах. Як прозвучало під час круглого столу, з 1 липня не надійшло жодної скарги на дії державних реєстраторів.

«З відкриттям ринку землі збільшення рейдерського захоплення земель не відбулося. Мін’юст готовий до співпраці», — повідомив керівник Офісу протидії рейдерству Мін’юсту Віктор Дубовик.

Повністю відкриті і у Держгеокадастрі, на сайті установи щодня публікується детальна інформація про все, що відбувається на ринку землі – можна по кожній ділянці побачити ті правочини, які з нею вчиняють.

«Ми сподіваємося, що такий моніторинг дасть змогу оперативно відреагувати, якщо буде підозра на рейдерське захоплення», — переконує перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.

джерело

 

Вернуться
Обратная связь

×