Update your browser to use the site

Рекордний урожай зернових – експерти прогнозують ріст надходжень від експорту і цін на внутрішньому ринку

13.09.2021

Цьогоріч в Україні зібрали рекордний урожай ранніх зернових, утім падіння цін на відповідну продукцію українцям навряд чи варто очікувати.

Навпаки, експерти прогнозують ріст цін, як на внутрішньому ринку, так і на експортоване зерно, вважає кандидат економічних наук, експерт Олександр Хмелевський:

«Україна за останні роки стала ключовою ланкою у світовій торгівлі зерном, тому внутрішні ціни зростають або падають в залежності від настроїв світового ринку. За останній рік котирування кукурудзи і пшениці на міжнародних біржах істотно зросли, і слідом за ними вгору потягнулися і ціни для українських споживачів. Тому, навіть незважаючи на прогноз щедрого врожаю в 2021 році, значним фактором для формування ціни на внутрішньому ринку все ж буде попит і ціни на зерно на зовнішніх експортних ринках. Середня закупівельна ціна на пшеницю 2-го класу зараз знаходиться на рівні 6,8 тис. гривень за тонну. Для порівняння рік тому вона становила близько 6 тис. грн/т. Тобто, незважаючи на рекордний урожай, нас очікує подальше зростання цін на борошно, крупи та хліб».

За словами експерта, рекордний урожай, високий попит, привабливі ціни – усі ці чинники можуть сприяти збільшенню валютних надходжень від експорту пшениці до 50% до торішнього рівня.

Джерело: Agravery.com

 

Вернуться
Обратная связь

×