Update your browser to use the site

Рекордні жнива у ТОВ «Дружба»

17.08.2021

Вперше за роки незалежності України аграрії Херсонщини цьогоріч намолотили понад 3 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур. Не менш рекордною є і середня врожайність – 42.2 ц з гектара, – повідомив Департамент розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОДА про результати жнив ранніх зернових 2021 року.

Рекордними стали цьогорічні жнива і для колективу ТОВ «Дружба» компанії «Агропродукт, ЛТД». Вперше, за всю 17-річну історію господарства, тут отримали рекордний вал ранніх зернових культур – 9 тисяч тонн. Директор господарства, досвідчений аграрій Херсонщини Михайло Кріль каже, що результати могли бути ще кращими, якби не така надмірна кількість опадів, частина з яких припала саме на період збирання культур. Таких дощових жнив за 32 роки своєї роботи він не пам’ятає. Тільки протягом липня на поля ТОВ «Дружба» випало опадів більше 110 мм, що перевищує середню багаторічну норму у понад 4 рази.

ТОВ «Дружба» працює у Новотроїцькому районі, до речі, одному з найбільш посушливих на Херсонщині. Із зернових вирощують озимі пшеницю та ячмінь. Цьогорічна загальна площа до збирання становила 1287 га, з яких 253 га – це ячмінь, все інше озима пшениця. Левова частка посівів на зрошенні. Нинішнього року, через значні опади, господарство зекономило на поливі сільгоспкультур – за сім місяців поточного року води на зрошення було використано на 4.5 млн кубометрів води менше, ніж за аналогічний період торік. «Але, – каже Михайло Кріль, – палиця з двома кінцями: зекономили на зрошенні, проте дещо втратили на якості та кількості».

Щодо збиральної кампанії – то в «Дружбі» її розпочали 30 червня і завершили лише 30 липня, тоді як минулого року жнивували з 25 червня по 6 липня. Тобто, замість двох тижнів, урожай довелося збирати протягом місяця. Дощі, місцями зливи, сильні вітри повалили посіви, на деяких полях град вибив частину урожаю. Іноді працювати доводилося дві-три години з перервами у два –три дні. Роботи в полі були надзвичайно ускладнені, в таких умовах комбайнам важко косити полеглі посіви. Це вплинуло на швидкість робіт. Така ситуація призвела до більших, ніж зазвичай, втрат. Але, незважаючи на такі складні умови, господарство спрацювало гідно, із гарними показниками. Середня врожайність склала 70 центнерів з гектара. В розрізі культур: пшениця на зрошенні 73 ц, на богарі 63 ц з га; ячмінь на зрошенні дав по 72 ц з га. Практично вся зібрана пшениця – продовольча, 2 класу.

Такі значні результати стали можливими завдяки застосуванню у виробництві інтенсивних агротехнологій, які ґрунтуються, передусім, на дотриманні всіх технологічних вимог. А саме – правильному виборі сортового складу, попередників, строків сівби, вмілого використання системи мінерального живлення рослин і їх захисту від шкідників, що і стало запорукою формування вагомого урожаю зерна.

Окрім того, збиральній компанії передувала потужна організаційна робота. Вся сільськогосподарська техніка, яка задіяна в косовиці, була заздалегідь підготовлена та укомплектована запасними частинами, роботи у повному обсязі забезпечені необхідними матеріально-технічними ресурсами. Колектив господарства спрацював в таких складних умовах злагоджено і відповідально.

Керівник компанії «Агропродукт, ЛТД» Володимир Хвостов привітав співробітників ТОВ «Дружба» з рекордним урожаєм, наголосивши, що це результат спільної роботи, а також прагнень і сумлінності кожного окремого працівника. Завдяки професіоналізму, високому рівню агровиробництва навіть цього, нетипового для посушливого регіону року, господарство спрацювало з рекордним результатом.

Сільськогосподарський рік триває. На черзі в ТОВ «Дружба» збирання соняшника та сої. Також, почали підготовку ґрунту під посів озимих культур майбутнього урожаю, який планують розпочати вже за місяць.

Вернуться
Обратная связь

×