Update your browser to use the site

Ряд важливих питань обговорили на засіданні агроподаткового штабу у Мінагро

01.02.2022

Про мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) щодо земель сільськогосподарського призначення говорили вчора, 31 січня, на засіданні робочої групи з оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

Було наголошено, що новий податок – МПЗ торкнеться зокрема тієї землі, що обробляється незаконно, з неї збирається і продається врожай, проте податки не сплачуються в повному розмірі і частина доходу приховується. На тих аграріїв, які обробляють землю і офіційно сплачують усі податки, ця норма Податкового Кодексу не вплине.

Присутніх поінформували й про те, що мінімальне податкове зобов’язання не визначається для земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування і  станом на 1 січня 2022 року знаходилися у межах населених пунктів.

Перша сплата мінімального податкового зобов’язання відбудеться за результатами 2022 року у лютому 2023 року.

Крім того, на засіданні приділили увагу проблематиці реєстрації фермерських господарств на спрощеній системі 4 групи оподаткування. Зокрема, було рекомендовано активізувати роботу регіональних робочих груп щодо вирішення таких питань, а також провести додаткові роз’яснення для агровиробників щодо реєстрації фермерських господарств.

Також учасники обговорили питання щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. Було зазначено, що реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування не зупиняється, у разі, якщо податкові накладні/розрахунки коригування відповідають ознакам безумовної реєстрації. Такі ознаки викладені у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вернуться
Обратная связь

×