Update your browser to use the site

Роман Лещенко: Кукурудза забезпечить енергонезалежність України

23.11.2021

У цьому році в Україні очікується рекордний урожай кукурудзи – 40 мільйонів тонн. Такого показника не було за всю історію країни, повідомляє Мінагрополітики.

Нагадаємо, Херсонщина завершила збір кукурудзи на зерно з результатом у 394,6 тисячі тонн при середній урожайності 67.1 ц/га.

Ця культура забезпечить для нашої держави енергонезалежність, вважає Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Наступний етап аграрної політики — це глибока переробка ключової культури нашої країни. Це буде свій газ, своє паливо і свої якісні корми: і крохмаль, і глюкоза, й амінокислоти, і десятки інших позицій, які забезпечать Україні додану вартість на десятки мільярдів доларів. І це більше, ніж ми маємо сьогодні. Вона в основі наступного етапу розвитку рослинництва», — зазначив Роман Лещенко.

Очільник Мінагрополітики повідомив, що переробка буде звільнена від великої кількості податків, отримає пільгові умови в режимі інвестиційних нянь. У наступні роки ті, хто переробляють, будуть отримувати найбільшу підтримку від держави.

Сировинний цикл у 100 млн вдалося досягти в цьому році. Далі завдання – максимально створювати додану вартість, підкреслив міністр.

У Мінагрополітики наголошують, що політика відомства у 2022 році буде сконцентрована на обробці, на тваринництві і розширенні державної підтримки з точки зору прозорих компенсаційних механізмів.

Вернуться
Обратная связь

×