Update your browser to use the site

Роман Лещенко: Рекордний урожай – сприятлива погода плюс держпідтримка аграріїв

23.12.2021

Міністр  аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко повідомив про рекордний цьогорічний урожай зернових, зернобобових та олійних культур у 106 млн тонн.

При цьому він зауважив, що рік виявився рекордним не без урахування сприятливих ґрунтово-кліматичних умов, але й завдяки державній допомозі аграріям.

«Завдяки ініційованій Президентом України програмі «Доступні кредити 5–7–9 %», аграрії отримали понад 30 млрд грн кредитів на максимально вигідних умовах. 

З наступного року ми запускаємо Фонд часткового гарантування кредитів, що дозволить профінансувати саме малих аграріїв, які обробляють до 500 га, на 24 млрд грн у рік. Раніше їм був закритий доступ до кредитування. Механізми кредитування будуть подібні до тих, що передбачені програмою «5–7–9 %», – зазначив Роман Лещенко.

Міністр також повідомив, що в  цьому році розпочато іригаційну реформу, і в найближчі дні Мінагрополітики спрямує перші виплати аграріям, які вклали кошти у відновлення меліоративної інфраструктури.

«На самому початку наступного року ми плануємо ухвалити в другому читанні законопроект про об’єднання водокористувачів, який стане запорукою сталого розвитку галузі, масового притоку приватних інвестицій у зрошення. Як результат, у п’ятирічній перспективі, а може й раніше, рекордні врожаї стануть для нас звичною практикою», – впевнений Лещенко.

Джерело

 

Вернуться
Обратная связь

×