Update your browser to use the site

Роман Лещенко: заяви про дефіцит зерна на ринку України – маніпуляції

27.09.2021

Цього року українські аграрії намолотили найбільше за останні 30 років ранніх зернових — 46 млн тонн!

Уперше в історії взято планку зі збору пшениці, яка перевищила три десятки мільйонів – більше 33 млн тонн, що на 26% більше, ніж торік, і навіть більше прогнозу на цей рік.

У результаті Україна може вийти на надвисоку пропозицію зерна за підсумками року – понад 80 млн тонн. Важливо: такі показники дозволять повністю покрити як внутрішній попит на продовольчу пшеницю, так й експортні очікування.

Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Мовою цифр усе звучить так: для задоволення потреб населення потрібно 5 млн тонн якісної пшениці, на експорт цієї пшениці ми можемо відправити до 14,8 млн тонн. 

Загалом – 19,8 млн тонн продовольчого зерна пшениці, і рівно стільки в Україні його зібрано. Окрім того, жита — 575 тис тонн, при внутрішній потребі 463 тис тонн. 

Фуражне зерно для харчових потреб всередині країни не передбачається, не розглядається і спрямовано, ясна річ, не буде. Воно призначене для вигодовування худоби і не володіє тим рівнем якості, щоб потрапити на продовольчий ринок. 

3,6 млн тонн цього зерна буде спрямовано на внутрішні потреби, 9,6 млн тонн фуражу – відправлено за кордон. Це означає, що в цілому ми можемо експортувати близько 24,4 млн тонн зерна, – у фінансовому еквіваленті це принесе нашій країні 6 млрд дол. виручки», – зазначив Міністр.

Отож, заяви щодо дефіциту зерна для внутрішніх потреб країни є безпідставними, наголосив Роман Лещенко:

«Якщо хтось намагається залякати людей тим, що їм, чомусь, має не вистачити пшениці в рекордний рік врожаю, то хочу наголосити й заспокоїти людей, що це відверта маніпуляція. Високоякісна продовольча пшениця буде в повному обсязі спрямована на потреби громадян».

Крім того, за словами Романа Лещенка, у жовтні цього року Мінагрополітики укладе Меморандум із учасниками зернового ринку, що передбачатиме державне регулювання у разі виникнення загроз продовольчій безпеці держави, що мають непередбачуваний характер.

На сьогодні, враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України. Раніше Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) знизила прогноз виробництва зерна в світі.

Тому, як зазначив Роман Лещенко, рекордні показники врожайності України посилюють її роль у глобальній продовольчій безпеці.

«Наш агросектор може сформувати понад половину обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України», – повідомив Лещенко.

Джерело: Економічна правда

 

Вернуться
Обратная связь

×