Update your browser to use the site

Розумно і зручно – аграріям пропонують безоплатно утилізувати тару з-під ЗЗР

09.09.2021

У червні цього року в межах проєкту «Агро Варта» в Україні стартувала електронна платформа для збору заявок на утилізацію тари у форматі онлайн. А в липні експерти BASF Agricultural Solutions провели опитування щодо поінформованості учасників агроринку у питанні утилізації відходів.

За даними опитування, у якому взяли участь 1995 респондентів, лише 53% з них знає, як правильно утилізувати тару з-під засобів захисту рослин – каністри промивати, проколювати й віддавати на утилізацію.

Водночас 21% використовує каністри з-під препаратів повторно на виробництві чи в побуті.

Серед варіантів відповідей в опитуванні також були: «Спалити використану тару на своєму полі» (за це проголосувало 14,4% респондентів), а також «Викинути використану тару на сміттєзвалище разом з побутовими відходами» (так відповіли 11,6%).

Усі варіанти окрім як віддати каністри на утилізацію невірні, наголошують експерти і пояснюють:
«Коли тара з-під ЗЗР потрапляє на смітник/сміттєзвалище, то через її продукти розкладу та навіть невелику кількість препаратів, яка лишається на стінках каністр, в довкіллі (воді, ґрунті, ґрунтових водах) накопичуються токсичні речовини. Окрім того, непроколоту тару можуть використати зловмисники, які заллють в оригінальне пакування фальсифікат. Спалення каністр теж небезпечне. Від горіння такої тари утворюються чадний газ і канцерогенні речовини — діоксини».

Тому провідні гравці агроринку створили спільну платформу «Агро Варта», на якій підприємці можуть лишати заявки на вивезення з їхніх господарств каністр. Компанія-ліцензіат оперативно опрацьовує заявки і безплатно забирає та утилізовує використану тару. Як результат – аграрії отримують спрощення виробничих процесів, а довкілля — чистіше повітря, ґрунт і води.

Джерело: Agravery.com

Вернуться
Обратная связь

×