Update your browser to use the site

Розвиток тваринництва Херсонщини – область надала пропозиції до Мінагро

08.02.2022

Збільшення продукції, стабілізація чисельності поголів’я у всіх категоріях господарств, формування сталої підтримки тваринницьких господарств усіх форм власності та максимальне розкриття потенційних можливостей у скотарстві, свинарстві, вівчарстві, птахівництві – такі завдання нині окреслюють у Департаменті розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації.

З метою вирішення нагальних проблем у тваринництві Департамент підготував та надав пропозиції до Мінагрополітики України щодо доцільних напрямків реалізації державної підтримки галузі у 2022 році.

Йдеться про підтримку всіх суб’єктів господарювання за утримання та вирощування поголів’я сільськогосподарських тварин, зменшення витратної частини на виробництво продукції тваринництва шляхом підтримки  виробників кормів та обладнання. А також про необхідність передбачити пріоритетне право та пільгові умови (кредитування) на викуп земель під вирощування кормових культур для господарств, які займаються скотарством.

Також Департамент розробив проєкт Програми  розвитку тваринництва Херсонщини на 2022–2025 роки, що передбачає створення передумов для стабільного динамічного розвитку виробництва конкурентоспроможної тваринницької продукції середніми, малими суб’єктами господарювання та особистими селянськими господарствами. Це має сприяти розбудові ефективної економіки села, а відтак і формуванню самодостатніх територіальних сільських громад.

«Реалізація даних напрямків на постійній основі дасть можливість планувати господарську діяльність в усіх категоріях суб’єктів господарювання. Враховуючи, що в області більша частина виробництва тваринницької продукції припадає на особисті селянські господарства, їх підтримка дуже важлива, адже може забезпечити позитивну динаміку збільшення поголів’я великої рогатої худоби, зниження соціальної напруги у сільській місцевості, а також підвищити ефективність реалізації державної фінансової підтримки у даному напрямку», – вважають у Департаменті.

Вернуться
Обратная связь

×