Update your browser to use the site

Розвиток в Україні ринку біометану – це додаткові можливості для аграріїв

26.10.2021

Україна має всі шанси стати центром із виробництва та постачання біометану, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи.  Для залучення європейських інвестицій у виробництво біометану у нашої країни є всі ключові важелі.

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, повідомляє Мінагро.

Днями Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт, який спрямований на розвиток ринку біометану в Україні.

Для українських аграріїв розвиток ринку біометану — це також додаткові можливості. Адже вони зможуть, заощаджуючи кошти на електроенергію, використовувати їх для розширення власного виробництва.

«Аграрії зможуть отримувати альтернативне джерело енергії за рахунок відходів та вторинних продуктів власного виробництва і в підсумку використовувати біометан замість природного газу, адже він є близьким аналогом і може використовуватися для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та як сировина для хімічної промисловості. 

В умовах надзвичайно дорогих енергоресурсів — газу та електроенергії не лише продовольча безпека, а й енергобезпека неможливі без агросектора», — зазаначив Роман Лещенко.

Міністр додав, що з точки зору реалізації питомої ваги сільськогосподарської продукції та залишків її виробництва, використовуючи біогазові установки, відповідно до цього законодавства, аграрний сектор може суттєво підсилити НАК «Нафтогаз України» з точки зору енергонезалежності.

«Особливо важливо, що це все повністю відповідає зобов’язанням України перед ЄС у рамках зеленого курсу», — підкреслив Роман Лещенко.

 

 

Вернуться
Обратная связь

×