Update your browser to use the site

Розвиток зрошення на Херсонщині може вийти на новий рівень – завдяки інвестиціям із-за океану

07.09.2021

Результати нещодавнього робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до США відкривають нові перспективи у розвитку економіки України.

Зокрема, Володимир Зеленський представив План із трансформації України, спрямований на залучення близько 300 млрд дол. в українську економіку.

Також під час візиту підписано низку важливих документів, повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та США щодо комерційного співробітництва підписали перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко та міністр торгівлі США Джина Раймондо. Документ має на меті реалізацію взаємної зацікавленості двох країн у посиленні комерційних зв’язків для зміцнення добробуту, безпеки та економічного зростання в Україні та США. Йдеться про заохочення комерційної участі американських компаній в українській економіці та українських компаній – у американській.

Є гарні новини й для українських аграріїв, передусім, херсонських, які працюють у зоні ризикованого землеробства. Досягнуті у США домовленості можуть вивести на новий рівень розвиток зрошення у нашому регіоні.

Так, Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) щодо фінансування іригаційних проектів.

«Це ключова угода щодо залучення міжнародних фінансових інститутів до структурування національного оператора НАК «Вода України» та фінансування модернізації й розбудови іригаційної інфраструктури України», – зазначив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Отож, в України з’явиться можливість залучити міжнародні інвестиції для відновлення державних магістральних каналів, насосних станцій та внутрішньогосподарських систем, зокрема для організацій водокористувачів. Також угода створює умови для залучення масштабного фінансування від Експортно-імпортного банку США прямих позик Ексімбанку, в частині середньострокових та довгострокових гарантій.

Ще один документ – Меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики та американською компанією Lindsay, яка
висловила готовність інвестувати у виробництво повного комплексу іригаційного обладнання зі значним рівнем локалізації в Україні.

«Це вагомі та значні документи для водокористувачів та аграрного сектору України.
Наша «Асоціація об’єднання водокористувачів» дякує за постійну увагу до питання розвитку зрошення та його підтримку Президенту Володимиру Зеленському, Міністру АПК Роману Лещенку, урядовцям, обласній владі Херсонщини», – прокоментував результати візиту голова Громадської спілки «Асоціації об’єднання водокористувачів» Володимир Хвостов.

 

Вернуться
Обратная связь

×