Update your browser to use the site

Що варто знати аграріям, щоб не отримати відмову у кредиті за програмою 5-7-9%

22.09.2021

Від старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки-учасники видали 23 675 кредитів на загальну суму 62,3 млрд грн, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Реалізація даної програми вже дала позитивні результати, передусім, у галузі сільського господарства.

«Запровадження програми підтримки бізнесу стимулює економічне зростання – зростає ВВП та спостерігаємо рекордне зростання в аграрній галузі. Лише у січні-серпні 2021 року відбулося прискорення зростання індексу сільськогосподарської продукції – до 8,4 % ( +2,5% у січні-липні 2021 року проти зменшення на 9,8% у січні-серпні 2020 року). Найактивніші обсяги виробництва у рослинництві – на 14,8%», – зазначив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Зазначимо, що аграрії найактивніше (45% від загальної кількості кредитів) користуються кредитною підтримкою за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Наразі Фонд розвитку підприємництва працює з 38 банками і їх перелік постійно зростає.

Однак є випадки, коли сільгоспвиробнику модуть відмовити у наданні кредиту.

Як розповів AgroTimes представник одного із задіяних у програмі банків, кредитування може відбутися лише за умови гарантії їх повернення, тобто у разі без ризикового кредитування клієнта.

За його словами, для позитивного рішення важливим є рівень агротехнологій позичальника, зокрема, збалансована структура сівозміни, оптимальний рівень застосування добрив і засобів захисту рослин, високий рівень культури землеробства.

Фахівець зазначив, що відсутність негативної кредитної історії — теж важливий чинник. А негативним чинником може стати наявність судових спорів із банками, лізинговими компаніями чи навіть із постачальниками, котрі, як відомо, є вагомими учасниками товарного кредитування.

«Буває так, що з якихось причин аграрій восени не може розрахуватися за товарним кредитом і не домовився з дистриб’ютором про реструктуризацію заборгованості, тому такий спір переходить у судову площину. Відповідно, й банку доводиться аналізувати обставини справи», – каже фінансист.

Він також наголосив на тому, що неабияке значення має і фінансовий стан позичальника. Якщо, згідно з фінансовими звітами за попередній рік-два, у виробника не вистачає продуктивності, щоб обслуговувати кредитний борг, швидше за все, банк ухвалить негативне рішення. Якщо ж у попередні роки у підприємства все було добре, такому клієнту можуть піти на поступки, орієнтуючись на те, що в певний рік в нього був ситуативний негативний результат.

Вернуться
Обратная связь

×