Update your browser to use the site

Ситуацію на зерновому ринку обговорили на нараді в Мінагро

04.02.2022

Попередні дані балансу попиту та пропозицій зернових та зернобобових культур у 2021/2022 МР презентували під час міжвідомчої наради в Мінагрополітики.

Так, за попередніми розрахунками, загальний валовий збір по зерну буде складати 83,8 млн тонн, ву тому числі пшениці – 32,1 млн тонн і кукурудзи – 40 млн тонн.

Щодо проміжних результатів по експорту зерна, за даними Держмитслужби України, за липень-січень 2022 року експортовано 17 млн тонн пшениці, з них 11 млн тонн – продовольчої та 5,6 млн тонн – фуражної. Прогнозоване очікування залишку до експорту складає 8,2 млн тонн, з них близько 2 млн тонн – це продовольча пшениця, 6,2 млн тонн – фуражна.

«На сьогодні спостерігається деяке зниження темпів експорту зернових культур. Тому жодних ризиків стосовно надмірного експорту пшениці немає. Саме збереження балансу і стабільності на зерновому ринку, а також вирішення спірних моментів є важливим завданням для нас», – зауважив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України йТарас Висоцький.

Крім того учасники розглянули питання актуального стану озимини та прогноз на 2023 рік по ранній посівній сільськогосподарських культур, повідомляється на сайті Мінагрополітики.

 

 

Вернуться
Обратная связь

×