Update your browser to use the site

Сільгоспвиробникам Херсонщини нагадують про шкідника, який може вразити озимі

22.12.2021

Під час моніторингу посівів  озимої пшениці  необхідно звертати увагу на пошкодження рослин  таким шкідником як зимовий зерновий   кліщ  (Penthaleus major Duges), нагадує Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

На території України  останні 5-6 років  спостерігається  шкідлива діяльність цієї комахи. Але, на жаль, у багатьох агрономів  виникають складнощі  з діагностикою ушкоджень цим шкідником. Часто  його плутають  з проявом кореневих гнилей  і  невиправдано  проводять фунгіцидні обробки, що не вирішує  проблему.

Тому  фітосанітарні інспектори  рекомендують  сільгоспвиробникам перед проведенням  захисних обприскувань переконатися, що  посіви  не  пошкоджені  зимовим  зерновим кліщем.

Вирішальне значення в боротьбі з зимовим зерновим кліщем  мають  агротехнічні  заходи: раціональні  сівозміни, обмеження площ колосових попередників озимої пшениці, своєчасне знищення падалиці  колосових  культур в усіх полях  сівозміни за допомогою  системи обробітку ґрунту, сівба озимих  в оптимальні строки.

Осередки  підвищеної  чисельності  кліщів  на озимій пшениці  доцільно обробляти  інсектоакарицидами, дозволеними до використання  згідно з Переліком  пестицидів  і агрохімікатів дозволених до використання в Україні у весняний період при відновленні вегетації, враховуючи погодні умови та властивості  інсектицидних препаратів.

Наголошуємо, заходи захисту сільськогосподарських посівів слід проводити з дотриманням санітарних правил, регламентів застосування препаратів, правил і заходів з охорони праці.

Вернуться
Обратная связь

×