Update your browser to use the site

Території двох ОТГ Херсонщини визнані неблагополучними через випадок сказу

09.12.2021

ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області провело семінар-нараду щодо профілактики, діагностики та ліквідації ящуру, сказу, губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби (ВРХ), повідомляється на сайті управління.

Учасників семінару поінформували про епізоотичну ситуацію в Україні та в Херсонській області,  присутні обговорили заходи щодо профілактики захворювань тварин, йшлося й про активний та пасивний моніторинг, оцінку ризику поширення та вакцинації проти сказу у диких тварин.

Як прозвучало на нараді, щодо ящуру та губчастоподібної енцефалопатії ВРХ територія Херсонщини – благополучна.

А от щодо сказу, то, станом на 8 грудня, в області неблагополучними визнані території двох громад – Високопільської ОТГ та  Нововоронцовської ОТГ.

Держпродспоживслужба в області повідомила, що 2 грудня 2021 року встановлено позитивний результат  дослідження  на сказ від патологічного матеріалу бродячого кота. Тварину виявили в особистому селянському господарстві с. Воскресенське.

З огляду на це, проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Бериславській  РДА. Рішенням комісії від  3  грудня   територію села Воскресенське Нововоронцовської селищної ради оголошено неблагополучною щодо захворювання на сказ.

ДНПК затвердила План комплексних заходів з метою ліквідації вогнища сказу, та поліпшення ситуації в Воскресенському, а також недопущення  розповсюдження хвороби на території інших населених пунктів Нововоронцовської селищної ради.

Фахівці Нововоронцовської районної державної лікарні ветеринарної медицини на час карантинних обмежень проводять в населеному пункті переоблік, реєстрацію собак та котів, профілактичні щеплення не вакцинованих проти сказу тварин, що утримуються мешканцями села, а також, продовжують роз’яснювальну роботу серед населення.

Вернуться
Обратная связь

×