Update your browser to use the site

Торгівля харчовими продуктами – 26 бізнес-асоціацій разом з ТППУ підписали меморандум

23.02.2022

26 провідних бізнес-асоціацій  разом з Торгово-промисловою палатою України підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у сфері торговлі харчовими продуктами.

У документі наголошується, що відновлення вітчизняної промисловості та збільшення обсягів виробництва товарів з високою доданою вартістю, зокрема харчових продуктів  – є одним із ключових завдань в Україні.

Проте, мають місце несправедливі умови співпраці з торговельними мережами.

«Безумовно, поява такого каналу збуту, як торговельні мережі, позитивно вплинула на сучасний стан торгівлі в Україні. Проте, їхні умови співпраці з контрагентами свідчать про зловживання превалюючою ринковою силою, що призводить до застосування недобросовісних та несправедливих практик, які суперечать звичаям ділового обороту, ставлять національних виробників сільськогосподарської та харчової продукції в невигідне становище та веде до занепаду галузі виробництва продуктів харчування в Україні на користь збільшення імпорту», – йдеться у документі.

Підписанти наголошують, що чинне законодавство про захист конкуренції не дозволяє національним виробникам та переробникам боротися з цими негативними явищами що веде до необхідності його удосконалення шляхом імплементації кращих світових зразків.

Тому аби унеможливити зловживання з боку торгових мереж та захистити інтереси національних виробників продуктів харчування, сторони розробили та погодили спільний текст законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань торговельної діяльності харчовими продуктами» та домовилися сприяти внесенню його на розгляд Верховної Ради України та якнайшвидшого його прийняття.

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×