Update your browser to use the site

У Херсонській області зафіксовано випадок пташиного грипу

16.12.2021

Факт захворювання зафіксований в особистому селянському господарстві села Геройське, Чулаківської ОТГ, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

У відібраних від двох гусей зразках патологічного матеріалу фахівці  Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби виявили РНК-вірус грипу птиці типу А1 підтип H5.

З огляду на це, 13 грудня Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Херсонській обласній  та Скадовській районній державних адміністраціях затвердила план з ліквідації захворювання, який включає в себе зонування, стемпінг-аут та дезінфекцію.

Так, комісія визначила три небезпечні зони:

Буферну (зона захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої увійшло с. Геройське.

Зону спостереження (нагляду) радіусом 10 км від епізоотичного осередку, до якої увійшла територія Чорноморського біосферного заповідника НАН України та с. Василівка Очаківської МТГ Миколаївської області.

Зону ризику щодо можливого виникнення спалахів високопатогенного грипу птиці – територія Херсонського, Каховського, Скадовського та Генічеського районів Херсонської області в їх адміністративних межах.

За результатами епізоотичного розслідування, ймовірним джерелом збудника захворювання могла бути дика перелітна птиця.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника інфекції.

«Наголошуємо, про всі випадки захворювання і падежу домашньої птиці, а також при виявленні місць масової загибелі дикої птиці на полях, в лісах та інших місцях необхідно негайно повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: вул, Перекопська, 17, тел. (0552) 32-17-37, територіальні управління, місцеві державні лікарні ветеринарної медицини або органи місцевого самоврядування», – йдеться у повідомленні.

З рекомендаціями щодо профілактики грипу птиці в приватних господарствах можна ознайомитися тут.

Вернуться
Обратная связь

×