Update your browser to use the site

У майбутніх планах Держводагентства створити список зон обмеження застосування азотних добрив

12.11.2021

Державне агентство водних ресурсів України планує у 2024 році напрацювати список зон, вразливих до (накопичення) нітратів, а, відповідно, і обмеження застосування азотних добрив. Про це на запит Agravery.com повідомили у відомстві.

У Держводагентстві відзначили, що відповідно до планів-графіків процесу розроблення планів управління річковими басейнами, що затверджені наказом Міндовкілля від 27 листопада 2020 року №313, визначення зон (території), які підлягають охороні, та їх картування було заплановано на 2020 рік. Методика визначення зон, вразливих до (накопичення) нітратів, затверджена наказом Міндовкілля від 15 квітня 2021 року №244. «Враховуючи, що станом на 2020 рік нормативно-правове підґрунтя для визначення зон, вразливих до (накопичення) нітратів, не було прийнято, такі заходи Держводагентством не здійснювались», – йдеться у відповіді на запит.

Відповідно до Порядку розроблення плану управління річковим басейном, що затверджений постановою Кабінету міністрів від 18 травня 2017 року №336, перші плани управління річковими басейнами для кожного району річкового басейну подаються до Кабінету міністрів України для затвердження не пізніше ніж 1 серпня 2024 року. «Враховуючи вищезазначене, Держводагентством буде враховано необхідність визначення зон, вразливих до (накопичення) нітратів, до проходження стратегічної екологічної оцінки та громадського обговорення проєктів планів управління річковими басейнами», – підсумували у Держводагентстві.

Вернуться
Обратная связь

×