Update your browser to use the site

У Мінагро розвінчують міф щодо закопроєкту № 5202-д про ОВК

08.10.2021

Середня температура в Україні зростає вищими темпами, ніж в цілому на планеті – такі дані надають українські кліматологи.

Останні спостереження показали, що інтенсивність процесу становить приблизно +0,4 градуса за кожні 10 років, при цьому є тенденція до прискорення.

Великі посухи в Україні вже стають проблемою не лише на півдні а ще й на півночі. Тому необхідність розвитку зрошення очевидна.

З огляду на це, особливої актуальності набирає законопроєкт «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель».

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Міністерства агрополітики і продовольства.

Побоювання і заяви на кшталт: «державні магістральні канали передадуть у власність великим агровиробникам. А вони вже позбавлять малих агровиробників доступу до води» у Мінагро називають міфом і пояснюють:

«Насправді ж магістральні канали є каналами державного значення, а тому принципово не можуть бути передані організаціям водокористувачів (ОВК) або будь-яким іншим приватним особам, а отже, залишаються в державній власності.

Саме про це йде мова у частині 15-й статті 21-ої законопроєкту.
Законопроєкт «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» про те, як створити правову базу для створення та діяльності ОВК, як передати ОВК функції управління окремими об’єктами меліоративної інфраструктури нижчого рівня.
Отже, закон про те, як водокористувачі об’єднаються та спільно будуть утримувати й використовувати меліоративну інфраструктуру нижнього рівня для зрошення своїх земель».

Вернуться
Обратная связь

×