Update your browser to use the site

Україна радикально змінює підходи до використання своїх земель

21.01.2022

Україна має багатий земельний фонд – понад 60 млн га землі, 70% – це сільськогосподарські землі, які дають нам продукти харчування.

Днями Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель, повідомляє Мінагро.

«Україна просто зобов’язана берегти та піклуватися про свої землі, формула проста: якість ґрунтів дорівнює якості їжі, яку ми споживаємо. Протягом останніх десяти років використання земельно-ресурсного потенціалу держави не можна було назвати раціональним: мільйони гектарів наших земель опинилися у вкрай зношеному стані, єдиної державної системи охорони земель взагалі не було», – наголошує Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Змінити ситуацію має програма щодо використання та охорони земель, вона впроваджуватиметься комплексно до 2032 року й виконуватиметься у два етапи. У результаті буде оптимізована структура земельних угідь та агроландшафту, зменшена розораність території на 10%, підвищена продуктивність с/г угідь до 50%, зменшена загроза земельним ресурсам від деградаційних процесів, збережені природні водно-болотні угіддя.

«Земельна реформа і, зокрема, введення ринку землі створили додаткові можливості для землекористувачів та землевласників, але водночас наклали подвійну відповідальність щодо поліпшення захисту земельного фонду України, навколишнього природного середовища, здоров’я населення. Готуємо відповідний законопроект та будемо радикально змінювати підходи до ефективного користування земельними ресурсами», – резюмував Роман Лещенко.

 

Вернуться
Обратная связь

×