Update your browser to use the site

Українським аграріям обіцяють нові закордонні ринки збуту

08.10.2021

Держпродспоживслужба ініціювала і направила національним організаціям захисту рослин країн-партнерів України з міжнародної торгівлі всі необхідні документи для відкриття експорту до:

до КНР – пшениці, сорго, гороху і квасолі;

до США – органічної кукурудзи і пшениці;

до Венесуели – пшениці і гороху;

до ряду країн Центральної і Південної Америки – квасолі.

Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

«Є країни, в яких легалізація ввезення зернових вимагає проведення певних офіційних процедур. Вони можуть тривати не один рік. Ми відразу реагуємо на запити наших профільних асоціацій, які об’єднують експортерів, і починаємо працювати», – розповіла Владислава Магалецька.

За її словами, Україна є світовим лідером з експорту зерна і гарантом продовольчої безпеки в світі. Наше зерно експортується в більш ніж 130 країн.

У той же час актуальною залишається проблема отримання нотифікацій від країн-партнерів. Аби їх було менше, необхідно підвищувати культуру землеробства, вживати превентивні заходи та підвищувати фітосанітарну безпеку країни.

Минулого року було отримано 306 таких нотифікацій. За кожною з них проводяться розслідування і вживаються відповідні заходи.

«Разом з колегами з Міністерства закордонних справ і фахівцями профільних асоціацій ми проводимо постійні консультації і переговори з імпортерами зерна, в тому числ, з приводу вимог до фумігації. В ході діалогу знаходяться правильні рішення, і експортери отримують додаткові можливості», – підкреслює Владислава Магалецька.

У свою чергу Україна також направляє повідомлення країнам-партнерам з міжнародної торгівлі у випадках виявлення невідповідності фітосанітарним заходам імпортованої продукції рослинного походження. Щорічно фіксується понад 700 подібних випадків.

Держпродспоживслужба спільно з Міністерством закордонних справ України працюють над відкриттям нових ринків для українського експорту, надаючи підтримку виробникам та усуваючи технічні перешкоди в торгівлі, а також забезпечуючи державні гарантії щодо дотримання вимог країн-партнерів.

Вернуться
Обратная связь

×