Update your browser to use the site

Українським виробникам доведеться обмежити використання певних пестицидів у продуктах переробки

09.11.2021

Рішення Європейської Комісії про нормування пестицидів хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у продуктах переробки сільськогосподарської сировини розглянули під час засідання агрохімічного штабу під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

Як прозвучало на засіданні, для збереження обсягів експорту агропродукції до ЄС є необхідність в обмеженні використання цього препарату українськими виробниками.

Профільні асоціації запропонували обмежити використання відповідних препаратів не повністю, а за окремими культурами.

Про це повідомляється на сайті Мінагрополітики.

Крім того, учасники заходу обговорили впровадження електронної системи одержання висновків санітарно-епідеміологічної експертизи у Держпродспоживслужбі. Як запевнив представник відомства,  відповідні випробувальні  роботи фактично завершені, пілотні проєкти запущені.

Також на засіданні штабу йшлося про ініціативу Держпродспоживслужби щодо звернення до Ради національної безпеки і оборони України для заборони в Україні діючих речовин, які заборонені в ЄС. Сторони наголосили, що проблема існує, але разом з тим є спільне бачення шляхів її вирішення та узгодження позицій.

 

Вернуться
Обратная связь

×