Update your browser to use the site

Уряд змінив механізм державної підтримки для аграріїв

09.09.2021

4,5 млрд грн Уряд вкладає в підтримку малих і середніх агровиробників, тоді як раніше величезні дотації отримували крупні агрохолдинги, повідомляє сайт Міністерства агрополітики та продовольства України.

Про зміну “дотаційних” підходів, розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко в інтерв’ю виданню «Гордон».

«Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Тепер ми поставили обмеження – до 60 млн грн в одні руки, в тому числі з огляду на пов’язаних осіб. Річ у тім, що в холдинги зібрані сотні юридичних осіб, кумулятивно вони отримували від держави мільярди гривень підтримки. Ми це змінили і зробили так, щоб малі та середні виробники не мали прямого контакту з чиновниками. Подав документи – отримав компенсацію кредитної ставки, купив вітчизняного виробництва техніку – отримав компенсацію. Тобто не потрібно стояти в чергах. Паралельно ми запускаємо IT-рішення – ДАР. І ми 4,5 млрд грн вкладаємо в підтримку саме малих і середніх агровиробників», – сказав Роман Лещенко.

Є новина для агрохолдингів й щодо їхніх можливостей на ринку землі.
«Ми відрізали доступ агрохолдингам до масової скупки землі, коли зафіксували, що іноземці зможуть купувати землю лише в разі, якщо на всеукраїнському референдумі за це проголосує народ. Агрохолдинги в основній масі своїй працюють через іноземні компанії і кінцевими бенефіціарами є нерезиденти України», – додав Міністр.

А от малим і середнім виробникам держава надала фінансові інструменти для викупу землі, додав Роман Лещенко:

«Фактично близько 0,5% ВВП країни йде на підтримку аграріїв, і наше завдання підтримувати саме тих товаровиробників, які працюють на землі».

Вернуться
Обратная связь

×