Update your browser to use the site

В Україні презентували проєкт, що має вирішити кадрову проблему в агросекторі

02.12.2021

В Україні під час вебінару, який відбувся 1 грудня, презентували курс «Агросфера» у кожній українській школі і обговорили перспективи його впровадження.

Серед учасників заходу – представники Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства освіти і науки України, Міністерства агарної політики та продовольства України, Агенції США зі міжнародного розвитку (USAID), а також, представники великої команди розробників курсу – Всеукраїнської Аграрної Ради, Асоціації виробників молока, Українського аграрного ліцею, ГО «Світ освіт», ГО «Майбутні фермери України» та Програми USAID  з аграрного і сільського розвитку – Агро.

Побудована за американською моделлю методика «Агросфера» спрямована на  втамування «кадрового голоду», який останнім часом дуже відчувається у вітчизняному аграрному секторі.

«Курс «Агросфера» має на меті змінити стереотипи молоді щодо сучасного аграрного бізнесу, відкрити кар’єрні можливості і спонукати випускників пов’язати майбутнє з агро.

Надзвичайно пишаюся тим, що наша ідея нарешті втілюється у життя. Ми сьогодні маємо можливість розвивати інтелект нації, показати великі перспективи агросектору і зупинити відтік кадрів», – написав у Фейсбук голова ВАР Андрій Дикун.

Взяв участь у вебінарі й член правління ВАР, депутат Херсонської обласної ради, керівник потужної агрокомпанії Володимир Хвостов, який з власного досвіду знає й про важливість розвитку сільськогосподарської галузі, й про престижність роботи в аграрному секторі, й про проблеми, що нині потребують вирішення.

«Аграрна освіта – це престижно та актуально. Аграрні фахівці належать до списку найбільш затребуваних професій. Попит на них незмінно зростає, спеціалістів завжди бракує, це я кажу, як керівник агрокомпанії.

І взагалі, переконаний, що аграрні науки мають місце бути в навчальних програмах старшокласників, як екологія, правознавство або мистецтво. Щоб випускник міг визначитися, ким хоче бути, ще в школі. Тож вважаю, що впровадження курсу «Агросфера» у закладах освіти з наступного року необхідне та важливе», – висловив свою позицію щодо нового освітньо-аграрного проєкту Володимир Хвостов.

Аграрії, які долучаться до реалізації цього проєкту, отримають ряд переваг, звертає увагу Володимир Хвостов:

«До речі, як зазначили експерти під час заходу – аграрії, які стануть партнерами курсу, отримають ряд переваг:

– позитивний імідж соціально-орієнтованого підприємця в громаді;

– підтримка учнівської молоді, яка вивчає цей профорієнтаційний курс;

– можливість продемонструвати потенціал, ресурси та кар’єрні можливості сучасного аграрного сектору».

Як повідомив голова ВАР Андрій Дикун, уже наступного року курс «Агросфера» стартує в експериментальних класах старшої школи:

«Навчальна програма готова, підручники розроблені, методичні рекомендації вчителям напрацьовані. Двічі на тиждень учні переконуватимуться, що агро – це круто і в тренді».

 

Вернуться
Обратная связь

×