Update your browser to use the site

В Україні прийнято важливий для розвитку садівництва й виноградарства закон

20.12.2021

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 2064, який дає старт відновленню й розвитку галузі виноградарства та садівництва.

Про це у фейсбуці повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Він наголосив, що новий закон має важливе значення як для аграріїв, так і для держави і окреслив його переваги:

«Перше. Законом передбачено збільшення мінімального строку оренди під багаторічне насадження у 25 років. Не секрет, що в Україні в останні роки площі насаджень зменшилися і відсутність тривалого терміну оренди була однією з ключових проблем. Тож тепер є шанс змінити цю тенденцію. Окрім строку оренди, інвестор, який захоче вкласти кошти у сад, паралельно отримує довіру та впевненість щодо своїх дій. А це колосально вплине на збільшення робочих місць. У середньому 20 сезонних працівників працюють на 1 гектар. Не забуваймо, що виноград – це експортний продукт, тому це можливість покращити економічні показники, зокрема це плюс у додану вартість.

Друге. Це створення для аграріїв державної підтримки. А в нашому випадку – синергія між уже наявними програмами допомоги. Крім того, що ми збільшуємо довіру аграріїв, ми ще й заохочуємо їх вкладати інвестиції. Формула прозора і зрозуміла: інвестуєш в актив – отримуєш повернення довгострокових інвестицій.

Третє. Садівництво і виноградарство з точки зору збереження ґрунтів є дуже заощадливими. У сьогоднішній реаліях, коли тисячі гектарів українських земель виснажені, садівництво є хорошим компромісом. До того ж, це можливість забезпечити себе високоякісними продуктами харчування і сировиною для переробної промисловості», – написав міністр.

Вернуться
Обратная связь

×