Update your browser to use the site

В Україні стимулюватимуть розведення вітчизняних порід корів

14.12.2021

Останнім часом в Україні зникають вітчизняні локальні породи корів, їх витісняють вищі за продуктивністю промислові іноземні породи, тим самим знищується цінний генетичний фонд українського поголів’я.

Нині місцеві локальні породи – це лише близько 10% від загальної кількості поголів’я великої рогатої худоби в Україні, тоді як у Європі цей показник становить 60%.

Зважаючи на унікальні біологічні особливості вітчизняних порід, вони потребують збереження.  Єдиний важель – це запровадження державної підтримки господарств, які їх розводять. Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства України разом із Академією Аграрних Наук розробляють відповідний план заходів. До Міністерства фінансів України вже подано бюджетний запит на  2022 рік, де передбачена дотація за утримання тварин зникаючих та локальних порід, зокрема, айширської, української бурої та лебединської.

Окрім розведення локальних вітчизняних порід, деякі підприємства виробляють крафтову продукцію з молока цих корів, яка за поживними і смаковими якостями набагато цінніша. В Україні змінюється культура споживання, і крафтова вітчизняна продукція набуває попиту.

«Наступного року у нас з’явиться програма підтримки органічного  виробництва, на що виділяються кошти з державного бюджету. Ми хочемо популяризувати продукцію від цих порід тварин, оскільки їх молоко смачніше і поживніше, містить бета-козеин А2, який набагато корисніший для засвоєння організмом, не зважаючи на меншу продуктивність» – зазаначив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства агрополітики Ігор Віштак.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×