Update your browser to use the site

В Україні створили Фонд для забезпечення кредитних гарантій малим сільгоспвиробникам

17.02.2022

В Україні запускається установа, покликана кардинально змінити правила гри у фінансовому секторі на користь дрібних агровиробників.

Йдеться про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який надаватиме кредитні гарантії для первинних виробників сільгоспродукції, які обробляють не більше 500 га землі. Гарантії від Фонду надаватимуться на строк до 10 років у розмірі до 50 % непогашеної суми основного боргу перед фінустановою.

Вчора, 16 лютого, Кабінет Міністрів України своєю постановою заснував Фонд, затвердив його Статут та забезпечив формування статутного капіталу.

Про це у власному телеграм-каналі повідомив міністр агрополітики та продовольства України Роман Лещенко.

«Відсутність тривалої кредитної історії протягом багатьох років позбавляла малий агробізнес можливості інвестувати кошти в розвиток. Відсотки за кредитами для них були в середньому на 5–7 % вищі, ніж для «великих» аграріїв. Тож дрібні агровиробники віддавали перевагу «коротким» кредитам для покриття поточних потреб.

Запуск Фонду часткового гарантування кредитів суттєво знизить для банків ризики кредитування дрібних аграріїв. Отже, відсоткові ставки мають стати доступнішими, а строки кредитування – тривалішими.

Як і обіцяли, ми створюємо сучасні інструменти для підтримки малих фермерів, адже саме дрібні агровиробники є основою продовольчої безпеки нашої держави: вони виробляють понад 50% усієї сільгоспродукції.

Ми хочемо, щоб аграрії залишалися на своїй землі та мали всі умови й можливості для розвитку. Так втілюється основна місія земельної реформи – «Своє на своїй землі»!», – написав Роман Лещенко.

Вернуться
Обратная связь

×