Update your browser to use the site

ВАР подала кілька нових правок до законопроєкту про ОВК

30.09.2021

Законопроєкт №5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» готується до другого читання у Верховній Раді.

Всеукраїнська аграрна рада подала до документу ряд технічних правок, які мають забезпечити чітку роботу ОВК.

Зокрема, пропонується встановить, що рішення мають прийматися більшістю від фактичного складу ОВК (у нинішній редакції передбачається більшістю присутніх на зборах). Такий підхід знімає необхідність розрахунку кворуму і дає можливість уникнути маніпуляцій із проведенням загальних зборів та унеможливить порушення прав членів ОВК.

Також надано пропозицію встановити, що членами ОВК можуть бути не всі водокористувачі, а ті, в яких є дозвіл на спецводокористування, якщо його необхідність передбачена законом. Таке доповнення дасть можливість «відсікти» від ОВК тих, хто не має права використовувати воду для поливу, але в разі участі в ОВК міг би заважати роботі організації.

Серед пропозицій – ввести норму про те, що власник (користувач) земельної ділянки набуває статусу члена організації лише після фактичної оплати вступного внеску, якщо рішенням загальних зборів такий передбачено. Норма пропонується з метою запобігання зловживання членами ОВК своїми правами.

Також ВАР пропонує змінити терміни повідомлення власників та користувачів земельних ділянок про проведення установчих зборів та надання до них пропозицій. Так, повідомлення направляється не пізніше ніж за 20 днів (в нинішній редакції 14) до дати проведення зборів. У свою чергу власники (користувачі) земельних ділянок мають право надати ініціативній групі свої коментарі та пропозиції щодо порядку денного протягом 5 днів з дати отримання повідомлення, але не пізніше ніж за 15 днів до зборів. Наразі передбачається надання коментарів та пропозиції не пізніше ніж за 5 днів до зборів.
Правка спрямована на узгодження між собою строків надання повідомлення про порядок денний, надання коментарів до нього та публікації фінального варіанту порядку денного на сайті уповноваженого органу.

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×