Update your browser to use the site

ВАР пропонує новий підхід до компенсації за будівництво агро об’єктів

20.12.2021

Гроші – до, а не – після. Саме за таким принципом варто надавати держпідтримку на будівництво і реконструкцію об’єктів агросфери – тваринницьких ферм та комплексів, рибних господарств, доїльних цехів та пасік, вважають у Всеукраїнській Аграрній Раді.

Ініціативу під час обговорення пропозицій до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників» озвучив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

За його словами, саме так «працює» цей вид компенсації в країнах Євросоюзу.

На переконання Михайла Соколова, це зробить ситуацію більш передбачуваною для сільгоспвиробників, які звертається за державною підтримкою – вони з самого початку розумітимуть, скільки коштів отримають. Такий підхід розширить можливості передусім для тих, хто лише починає справу чи для малих підприємств, які не мають коштів, щоб спершу профінансувати будівництво, а потім отримати компенсацію.

Обов’язковою умовою має бути виготовлення проєкту будівництва за кошти підприємця, наголосив Михайло Соколов:

«Така ініціатива покращує бюджетне планування, однак, потребує деяких організаційних змін. Передусім має бути зроблений проєкт і він робиться за кошти тієї особи, яка звертається за держпідтримкою. Потім приймається рішення, виділяються кошти в тому розмірі, в якому дозволяє бюджет, і вже потім починається будівництво. І це краще, бо ми не будемо стикатись з ситуацією, коли хтось щось побудував, розраховує на  компенсацію у 30% чи 50%, а отримують, приміром, 15%.

Такий процес легко проконтролювати. Адже банк віддає кошти навіть не тим, хто звертався за підтримкою, а тим, хто виконує роботи. І якщо кошти використовують неналежним чином, за це передбачена відповідальність», — пояснив експерт.

Наразі обговорення пропозиції ВАР продовжуються.

Вернуться
Обратная связь

×