Update your browser to use the site

ВАР пропонує вирішити проблеми, що гальмують розвиток садівництва

24.01.2022

Садівництво – один з найбільш перспективних напрямків агросектору та економіки загалом, адже він створює високу додану вартість та дає надходження до бюджету.

Специфіка галузі садівництва у тому, що вона потребує великої кількості робітників, що дає можливість створювати нові робочі місця. Згідно з даними учасників Всеукраїнської Аграрної Ради, 1 га сучасних садів дає виручку близько 1 млн грн та створює 2 робочих місця без урахування зайнятих у переробці.

Разом з тим, у садівництві, яке є експортно-орієнованою галуззю, існує ряд проблем, що гальмують його розвиток.

Це, зокрема, обмежений доступ агровиробників до якісного посадкового матеріалу – не лише українського, а й імпортного, а також до сучасних інноваційних експортно-орієнтованих сортів, які користуються попитом за кордоном.

Наразі, згідно із законодавством, садівники можуть використовувати лише сорти, які зареєстровані в Україні.

Але українські розсадники не мають можливості забезпечити садівників достатньою кількістю посадкового матеріалу, сучасними сортами, безвірусними саджанцями.

Саме тому ВАР пропонує надавати однакову компенсацію вартості посадкового матеріалу українського та іноземного виробництва. Більше того: започаткувати окрему програму розвитку розсадництва в Україні.

Лібералізація законодавства з метою доступу до тих сортів, які використовуються у світі, є пріоритетом роботи експертів ВАР у 2022 році.

Ще одна проблема для садівництва — дефіцит засобів захисту рослин для  нішевих культур. У зв’язку з тим, що реєстрація ЗЗР проводиться на конкретну культуру, компаніям невигідно реєструвати препарати на культури, які займають незначні площі. Тому важливо розробити механізм спрощеної реєстрації ЗЗР для нішевих культур

«Наша ціль —  забезпечити українським аграріям першими доступ до найбільш сучасних сортів, аби мати можливість швидкими темпами запустити роботу садівничого напрямку», — зазначає голова ВАР Андрій Дикун. 

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×