Update your browser to use the site

Вартість добрив на осінні польові роботи може зрости на 40% — нардеп

28.09.2021

Після невеликої стабілізації навесні 2021 року зростання цін на ринку добрив продовжилося з попередньою силою.

Експерти прогнозують, що вартість добрив на осінні польові роботи може вирости до 40%.

Про це повідомив Вадим Івченко, народний депутат України, передає AgroPolit.com.

За словами нардепа, аміачна селітра вже подорожчала з 10−11 тис. грн/т до 15−16 тис. грн/т, тому аграріям доведеться зменшувати використання добрив, оскільки додатковий ефект від їх застосування не компенсує витрати на їх закупівлю.

Сьогодні Україна критично не забезпечена добривами власного виробництва, наголошує Вадим Івченко.

«Одеський припортовий завод» (ОПЗ), який виробляв карбамід, призупиняє свою роботу у зв’язку з ситуацією, що склалася на світовому і національному ринках природного газу. Також з жовтня деякі українські заводи-виробники добрив або істотно знизять виробництво до мінімуму, або будуть повністю зупиняти виробництво адже газ займає більше 50% собівартості добрив. Тобто в найближчій перспективі нереально і знайти альтернативу — окремі національні уряди побоюються дефіцитів добрива, через що оголосили про заходи з обмеження їх експорту. Аграрний комітет вже відреагував на ситуацію прийнявши рішення звернутися до уряду з проханням взяти під контроль ввезення в Україну імпортних добрив», — сказав Івченко.

Крім того, доцільно також було б підтримати вітчизняних агровиробників через форвардні програми закупівлі добрива різними фінансовими установами («Аграрний фонд», ДПКЗУ тощо), вважає народний депутат.

«Вважаю, що важливо також передбачити, можливо в бюджетній підтримці, відшкодування різниці між цінами на добрива у цьому та у наступному роках. Це значно знизить собівартість врожаю та полегшить фермерам посівну», — підсумував Вадим Івченко.

Вернуться
Обратная связь

×