Update your browser to use the site

Важливий для українських виноградарів і садоводів закон набув чинності

06.01.2022

4 січня Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою України 17 грудня 2021 року Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва».

Цей документ створює економічні і правові умови для відновлення і розвитку галузі, а відтак стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, що збільшить зайнятість сільського населення.

Зокрема, закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства. Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше.

Також з 2024-го року громадяни матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград).

Крім того, законом вносяться зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі» щодо встановлення мінімального строку у 25 років для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладання.

Також врегульовуються питання відшкодування користувачу його витрат на закладення (посадку) та/або догляд за виноградниками, а також завданих збитків у разі дострокового припинення права користування земельною ділянкою.

Важливо, завдяки новому закону зростуть об’єми вітчизняної сировини для українських виноробних підприємств та виробників соків – це ще один крок як у розвитку сільського господарства, так і в забезпеченні продовольчої незалежності держави.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×