Update your browser to use the site

Вдалий майбутній урожай озимих для фермерів – не проблема, вважають у Херсонській ОДА

15.09.2021

У наступному році сільгоспвиробники Херсонщини можуть зібрати вдалий урожай.
У цьому впевнена в. о. директора Департаменту сільського господарства та зрошення Маргарита Степанова.

Забезпечити гарний урожай для фермерів Херсонщини – не проблема. Адже цього року аграрії вже зібрали рекордний урожай ранніх зернових  – на рівні 3 млн 101 тис. тонн зернових та зернобобових культур“, – сказала чиновниця під час сьогоднішнього засідання колегії облдержадміністрації.

Як повідомила Маргарита Степанова, на Херсонщині планують посіяти 505,1 тис. га. озимої пшениці, 119,8 тис. га. озимого ячменю, 2,1 тис. га. жита та 98,7 тис. га. озимого ріпаку. Під посів вже підготовлено 97% ґрунтів.

Серед питань, які потребують постійної уваги, є забезпеченість насінням озимих культур, – відзначила Степанова. – Зараз потреба для сільгосппідприємств області становить 83 тис. тонн. Нестачу насіння озимих зернових необхідно покрити за рахунок закупівлі з Держрезервнасінфонду та у науково-дослідних установ. Якість насіння озимих культур, що сіятимуть на полях Херсонщини, постійно перевірятимуть спеціалісти Державного центру сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції“.

Говорили на засіданні колегії й про одне із головних питань аграрного сектору області – розвиток зрошення. Водогосподарський комплекс області є найпотужнішим в Україні і налічує 320 тис. гектарів зрошуваних земель.

Про амбітні плани своєї команди раніше розповідав голова облдержадміністрації Сергій Козир. Йдеться про збільшення площі зрошувальних земель до 600 тис. гектарів, що дозволить створити 30 тисяч нових робочих місць у селах, збільшити врожаї в 2 – 4 рази, наростити обсяги регіональної валової продукції до 23 мільярдів гривень.

За матеріалами прес-служби Херсонської ОДА

Вернуться
Обратная связь

×